Alpman – Yavru Vaşak ve Çevgen Oyunu ( 2 Bölüm Bir Arada )

Url

Alpman – Yavru Vaşak :


Kaçkar ile birlikte ok atma yarışı yapan Alpman ilk 2 atışta yenişemeyince son atışlarını da yaparak yarışı sonlandırdılar. Kaçkar da çok iyi bir atış gerçekleştirmesine rağmen hedefi tam 12 den vuran Alpman yarışı kazanmıştı. 2 arkadaş birbirlerini tebrik ettikten sonra ağaç dibinde uyuyan Aybars’ı gördüler ve ona şaka yapmak için yanına gidip bir tüy ile Aybars’ı gıdıklamaya başladılar. İyice huylanan Aybars yüzüne sinek kondu sanarak elini savurunca kendi kendisine attığı tokatla uyandı. Alpman ve Kaçkar da hemen koşarak Aybars dan kaçmaya başladılar.

Oba nın bir ucundan diğer ucuna koşturan çocuklar kümeslerin yanına geldiklerinde tavukların kaçıştığını gördüler. Kümese tilki girdiğini zanneden çocuklar kümesin içerisinden çıkan Vaşak yavrusunu gördüler. Bulunduğu yerden çıkamayan Vaşak’a yardım etmek isteyen çocuklar hayvanın annesinin gelmesi ile ürkerek geri çekildiler. Ancak annesi diğer yavruyu alarak oradan uzaklaştı. Çocuklar da bir yolunu bulup yavru Vaşağı annesine teslim edebilmenin bir yolunu aramaya başladılar. Havanın kararmasına bir hayli vakit vardı ve çocuklar hava kararmadan yavruyu yuvasına yetiştirmeye kararlıydılar. Melike’nin klavuzluğunda Vaşakların yuvasını aramaya başladılar. Yavruyu güvenle yuvasına ulaştırdılar ve bu iyilikleri kendilerine büyük bir ödül ile döndü, haydi hep birlikte bu heyecanlı macerayı izleyelim…

Alpman Çevgen Oyunu :

Sepeti annesinin verdiği yiyeceklerle dolduran Melike piknik için hazırdı ve erkenden yiyecekleri isteyen Aybars’ı sabırlı olması konusunda uyardı. Melike yiyecekleri sayarken Aybars da her seferinde söze girerek Melike’nin kafasını karıştırıyordu.


Nihayet melike sus payı olarak Aybars’a bir çörek verdi ve piknik yerine doğru yürüyüşe çıktılar. Yemeklerini yediklerinden sonra Çevgen oyunu için hazırlanmaya başladılar. Çevgen oyunu normalde at üzerinde oynanan bir oyundur. Ancak oyunda bu sefer çocuklar da olacağı için oyunu atlar olmadan oynamaya karar verdiler. Herkes Çevgen sopasını aldı almasına ama Kaçkar için bir sürpriz vardı. Oğuzhan ve Alpman, Kaçkar için öylesine ağır bir sopa yapmışlardı ki sopa yerinden bile kalkmıyordu. Bakalım Çevgen oyununun galibi kim olacak.

23 Mart 2019 Saat: 20:01 tarihinde Alpman, Minika Go Çizgi Filmleri adlı kategoride yayınlanan bir önceki çizgi filmimize ait bölümün adı Etiketler: ,
YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

escort bursa iddaa tahminleri